Bajky

23. ledna 2009 v 15:37 |  Čtenářský deník do školy
Vymyslená bajka

Kráva a ovce


Kráva chodila na pastviny a ovce ta taky chodila na pastviny ale o plot dál. Jednou kráva řekla :"Ty ovce, ty si ale chlupatá. A ovce na to řekla :"No a co, má byt mě to nevadí.Kráva ale byla zlá a lstivá, tak jí řekla, že o plot dál je ta nejlepší tráva a ovce tomu uvěřila ale věděla, že kráva na ní něco chystá.Zatím co ovce šla na tu pastvinu, kráva chystala propast.Ovce se pěkně najedla a pak šla domů, jenže propasti si všimla, tak jí obešla a kráva se šla podívat jestli tam ovce nespadla, skočila dovnitř ale nic tam nebylo, podívala se nahoru a řekla :"Já kráva pitomá zapomněla jsem si žebřík.Ovce už jen krávě zamávala a šla domů.


Nevymyslená bajkaBajky

Knížka: Nejkrásnější bajky o

zvířatech
Ilustrace: studio Busquets
O knížce
V knize jsou barevné obrázky a na konci je vždy ponaučení. Které je vždy výrazné. Bajka je krátká.

Vlk a jeřáb
Jednou jedl starý vlk tak hltavě,až mu v krku uvízla kost. Když jí nedostanu ven,umřu hladem, pomyslel si vlk a zašel za jeřábem. " Mám v krku kost a ty máš dlouhý krk. Když mi ji vytáhneš,dobře se ti odměním". Vlk otevřel tlamu,a jeřáb mu strčil zobák i hlavu do krku a kost vytáhl. A teď tu odměnu,hlásil jeřáb. Odměna? Buď rád že jsi vytáhl hlavu z mé tlamy bezpečně.
PONAUČENÍ:
ŠPATNÍ LIDÉ BRZY ZAPOMENOU NA DOBRO, KTERÉ JIM PROKÁŽETE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CrawfordRachael CrawfordRachael | E-mail | Web | 5. července 2012 v 21:02 | Reagovat

People deserve wealthy life and <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a> or commercial loan can make it much better. Because people's freedom depends on money state.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama